Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Bir bayanın olmazsa olmazı makyaj çantasıdır. Ne zaman neye ihtiyacınız olacağını bilmediğiniz için makyaj çantası içinde pek çok makyaj ürünü taşır ve gerektiği durumlarda neredeyse hayat kurtarır.

Profesyonel Bir Makyaj Çantası İçinde Bulunması Gereken Malzemeler

Makyaj çantası içinde neler olmalıdır? Öncelikle günlük makyaj çantasını ele almak istiyoruz. Günlük makyaj çantası içinde her durumda ihtiyaç duyacağınız bir el kremi, mendil, kullanmayı seviyorsanız el temizleme jeli veya ıslak mendil bulunmalıdır. Bunların dışında o gün kullandığınız ruj ve dudak kalemi mutlaka çantanızda olmalıdır. Çünkü mutlaka dışarıda bir şeyler yiyip içeceksiniz ve bunlarla birlikte rujunuz silinecek.

O gün hangi renkli cilt ürünü kullandıysanız fondöten veya renkli nemlendirici yine çantanızın içinde olmalı. Eğer cildiniz yağlı ise pudranızı da yanınızdan ayırmamak adına makyaj çantası içine koymalısınız. Bunları uygulamak için küçük boy bir pudra fırçası da yine makyaj çantası içerisinde olması gerekenlerden bir diğeridir. 

Seyahat eden ve en az 2-3 gün boyunca evinizden uzak kalanlardansanız mutlaka bir seyahat makyaj çantasına ihtiyaç duyacaksınız. Bu da günlük çantanızdan daha büyük olmak durumunda çünkü çok daha fazla malzeme almanız gerekmektedir. İçerisinden bahsetmek gerekirse mutlaka günlük nemlendirici bir cilt kremi, göz kremi, gece ve gündüz kremi, el kremi, doğal tonlarda bir göz makyajının olmazsa olmazı doğal tonları içeren bir far paleti, fazla ruj taşımak istemiyorsanız bir ruj paleti, rimel, allık, pudra, fondöten, makyaj fırçaları, kaş kalemi, kaş rimeli, kirpik kaş ve saç tarağı ile bronz pudra olmak zorundadır. Bunların dışında elbette ki parfümünüz de bu çantanın olmazsa olmazıdır.  Kısa süreli seyahatler için duş jeli, duş kremi, şampuan ve vücut yağı da bu çantaya eklenebilir. Daha uzun seyahatler için elbette gittiğiniz yerden almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Bir Cevap Yazın